Parafia p.w. Chrystusa Króla w Chojnie

Strona główna arrow Modlitewnik arrow Nabożeństwa arrow Modlitewnik arrow Nabożeństwo Różańcowe
Nabożeństwo Różańcowe Drukuj
Ocena artykulu:image1421360900image1421360900image1421360900image1421360900image1421360900 / 0
 

Różaniec jest modlitwą do Jezusa Chrystusa za pośrednictwem Maryi. W różańcu rozważa się cnoty Maryi i jej obecność podczas misji Jezusa nawiązując do ważnych epizodów zaczerpniętych z Ewangelii. Modlitwa ta uważana jest za jedną z najtrudniejszych z powodu pozornej monotonii spowodowanej wielokrotnym odmawianiem modlitw "Ojcze Nasz" i "Zdrowaś Maryjo". Należy jednak pamiętać, że dobra modlitwa oprócz wypowiadanych formuł musi zawierać element refleksji i zaangażowania się modlącego.

Jak odmawiać różaniec?
Najpierw mówimy modlitwę Wierzę w Boga , potem na kolejnych paciorkach Ojcze nasz , trzy razy Zdrowaś Maryjo a następnie Chwała Ojcu.
Tak dochodzimy do rozważania pierwszej tajemnicy.
Różaniec podzielony jest na cztery części, z których każda składa się z pięciu tajemnic (zobacz poniżej -> Tajemnice różańcowe ). Po rozważaniu każdej z nich odmawiamy "dziesiątkę różańca", która składa się z modlitw: Ojcze Nasz, dziesięć Zdrowaś Maryjo i na końcu Chwała Ojcu.

Po każdej tajemnicy dodawany bywa także akt strzelisty, np.:
"O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie."

lub
"O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia."
(zainspirowane objawieniami w Fatimie).

Na zakończenie różańca odmawiamy Pod Twoją obronę.

Jeżeli nie znasz treści modlitw zawartych w Różańcu, znajdziesz je w modlitewniku na naszej stronie.

TAJMNICE RÓŻAŃCOWE

Tajemnice Radosne

Tajemnice Światła

Tajemnice Bolesne

Tajemnice Chwalebne

<Poprzednia   Następna>