Parafia p.w. Chrystusa Króla w Chojnie

Strona główna arrow Modlitewnik arrow Nabożeństwa arrow Modlitewnik arrow Tajemnice Bolesne
Tajemnice Bolesne Drukuj
Ocena artykulu:image563387805image563387805image563387805image563387805image563387805 / 0
 


TAJEMNICA I

MODLITWA W OGRÓJCU

Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną. Towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: "Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie". A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się tymi słowami: "Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!". Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i umacniał Go. Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię.
(Łk 22, 39-44)TAJEMNICA II

BICZOWANIE PANA JEZUSA


Wówczas Piłat wziął Jezusa i kazał Go ubiczować.
(J 19, 1)


TAJEMNICA III

CIERNIEM UKORONOWANIE

Wtedy żołnierze namiestnika zabrali Jezusa z sobą do pretorium i zgromadzili koło Niego całą kohortę. Rozebrali Go z Jego szat i narzucili na Niego płaszcz szkarłatny. Uplótłszy wieniec z ciernia włożyli Munagłowę, a do prawej ręki dali Mu trzcinę. Potem przyklękali przed Nim i szydzili z Niego, mówiąc: "Witaj, królu żydowski!" Przy tym pluli na Niego, brali trzcinę i bili Go po głowie.
(Mt 27, 27-30)


TAJEMNICA IV

DROGA KRZYŻOWA PANA JEZUSA


Następnie wyprowadzili Go, aby Go ukrzyżować.
(Mk 15,20)


TAJEMNICA V

UKRZYŻOWANIE PANA JEZUSA

Gdy przyszli na miejsce zwane Golgotą, to znaczy miejsce Czaszki, dali Mu pić wino zaprawione goryczą. Skosztował, ale nie chciał pić. Gdy Go ukrzyżowali, rozdzielili między siebie Jego szaty, rzucając o nie losy. I siedząc, tam Go pilnowali. A nad głową Jego umieścili napis z podaniem Jego winy: "To jest Jezus, Król Żydowski".
(Mt 27, 33-37)

<Poprzednia   Następna>