Strona główna arrow Ogłoszenia Duszpasterskie arrow OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 czerwca 2017 roku
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 czerwca 2017 roku Drukuj

18 czerwca 2017 roku

Dziś XI niedziela zwykła.
Msze święte w kościele o 8:00 i 11:00. W kaplicy "Pod Dębem" o godzinie 9:45.
W tygodniu o godzinie 19:00.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 11:00 procesja eucharystyczna.
W Poznaniu, też dzisiaj, 57 Marsz Pokutny za Ojczyznę,
Dziś też dodatkowa zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

1. Kontynuujemy lekturę Pisma świętego w rodzinach. W tym tygodniu czytamy 22 rozdział Ewangelii wg św. Łukasza.
  2. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i wszystkim, którzy uświetnili procesję Bożego Ciała.
  3. Nabożeństwa czerwcowe są codziennie w łączoności z wieczorną Mszą świętą.
  4. Do czwartku odbywać się będą procesje wokół kościoła.
    Obsługa procesji: Niedziela - Rada Parafialna, Poniedziałek - Duża Droga, Wtorek - Mała Droga, Środa - Lubowo, Zdroje, Mokrz, Czwartek - Goście.
    W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. O zbudowanie ołtarzy prosimy Parafian: I ołtarz - Wielkie Błota, II ołtarz - Małe Błota, III ołtarz - Duża Droga, IV ołtarz - Mała Droga.
  5. W piątek 23.06 przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 19:00 Msza święta, po której wyruszy procesja do stacji pod dębem. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Jest to też Jubileusz i Światowy Dzień Modlitw za Kapłanów. O godzinie 9:00 Msza święta na zakończenie roku szkolno - katechetycznego.
  6. W sobotę, 24.06.,uroczystość narodzenia św.Jana Chrzciciela
  7. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdecznie życzenia. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.
  8. W okresie letnim, Borku, są dodatkowo Msze święte o godzinie 20:30
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.
  10. W okresie letnim, w parafii na Borku, są dodatkowo Msze święte o godzinie 20:30