Strona główna arrow Ogłoszenia Duszpasterskie arrow OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 18 marca 2018 roku
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 18 marca 2018 roku Drukuj

18 marca 2018 roku

Dziś V Niedziela Wielkiwgo Postu.
Msze święte w kościele o 9:00 i po Gorzkich Żalach o godzinie 14:30.

W tygodniu Msze święte o godzinie 17:00.

1. Kontynuujemy lekturę Pisma świętego w rodzinach. W tym tygodniu czytamy 16 rozdział Dziejów Apostolskich.
  2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 14:00.
  4. 23 marca, po Mszy świętej Nabożeństwo Drogi krzyżowej przez wieś. Chętnych do czytania poszczególnych stacji prosimy o zgłaszanie dziś po Mszy świętej w zakrystii.
    Serdecznie zapraszamy!
  5. Daninę diecezjalną można składać do koszyków, w czasie Mszy świętych w kopertach, które były roznoszone w czasie kolędy.
  6. Są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny oraz skarbonki wielkopostne, które mogą zabierać dzieci, a i inni też, zaś oszczędności będę dla biednych dzieci.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdecznie życzenia.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.
  10. Spowiedź wielkopostna u nas w sobotę. Informacja na plakacie w gablocie.

Droga Krzyżowa przez wieś.

Krzyż poniosą:

• od kościoła do stacji II - Duża Droga (mężczyźni, kobiety, młodzież),
  • od stacji II do stacji IV - Mała Droga,
  • od stacji IV do stacji VI - Wielkie Błota,
  • od stacji VI do stacji VIII - Małe Błota,
  • od  stacji VIII do stacji X - Maszewice, Mokrz, Lubowo,
  • od stacji X do stacji XII - Chojno Wieś,
  • od stacji XII do stacji XIV - młodzież,
  • od stacji XIV do kościoła - ministranci.

Prosimy o asystę strażaków w mudurach z pochodniami. Wszyscy zabieramy świece lub lampiony.